در این مطلب به این مطلب پرداخته‌ایم که چرا استفاده از پیام‌رسان‌ها و بسترهای ارتباط ویدئویی و شبکه‌های اجتماعی برای برگزاری کلاس مجازی گزینه‌ی مناسبی نیست:

چرا برگزاری کلاس آنلاین در تلگرام گزینه‌ی مناسبی نیست؟

امکانات کلاس مجازی به این موارد ختم نمی‌شود، اما باید گزینه‌ی مهم دیگری را هم اضافه کنید: میزان حجم مصرفی اینترنت، سرعت اینترنت لازم و البته میزان استفاده از اینترنت داخلی. البته که از این مزیت‌ها هم نمی توان چشم‌پوشی کرد، آن‌هم وقتی که استفاده از اپلیکیشن‌های غیرداخلی پیام‌رسان و ارتباط ویدئویی یا شبکه‌های اجتماعی مستلزم سرعت بالای اینترنت برای استفاده از حجم زیادی از اینترنت بین‌الملل است.

برای راه‌اندازی کلاس مجازی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای راه‌اندازی کلاس مجازی، به‌صورت کلی، شما دو راه پیش رو دارید؛ خرید لایسنس نرم‌افزارهای برگزاری کلاس آنلاین، اجاره‌‌ی سرور، راه‌اندازی پلتفرم و پرداخت هزینه‌های مختلف لازم برای راه‌اندازی و نگه‌داری که البته هزینه‌ی نیروی انسانی هم جزو آن است. راه دیگری که پیش رو دارید اجاره کلاس آنلاین و مجازی است. این روش مزیت‌های بسیاری دارد، اما مهم‌ترین مزیتش این است که شما فقط به کاری که در آن تخصص دارید می‌پردازید که همان تدریس یا برگزاری کلاس است. به‌این ترتیب شما هزینه برگزاری کلاس آنلاین را به حداقل می‌رسانید، آن‌هم درحالی‌که از تمامی امکانات کلاس مجازی بهره‌مند هستید.

آیا Adobe Connect بهترین گزینه است؟

نرم‌افزارهای بسیاری برای راه‌اندازی کلاس مجازی و برگزاری کلاس آنلاین وجود دارد. هزینه برگزاری کلاس آنلاین با استفاده از اغلب این نرم‌افزارها هم یکسان است. امکانات همه‌ی این نرم‌افزارها هم مشابه است. بااین‌همه بهترین گزینه برای تدریس مجازی استفاده از نرم‌افزار Adobe Connect است.

Adobe Connect ازجمله بسترهای قدیمی برگزاری کلاس‌های مجازی در تمامی دنیاست. بسیاری از دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، مدرسان و استادان برای راه‌اندازی کلاس آنلاین از این بستر استفاده می‌کنند.

مجازی Adobe Connect است؟